O mnie

Cześć! Nazywam się Vadim Gierko i jestem ekspertem z zakresu Zarządzania Procesem Twórczym i notowania wizualnego. Pozwól, że opowiem Ci kilka słów o swoich zainteresowaniach i kompetencjach.

vadim gierko łowca pomysłów

Zarządzanie Procesem Twórczym

Jestem autorem bloga „Łowca Pomysłów, na którym opublikowałem kilkanaście obszernych artykułów oraz ponad 200 postów na profilu Łowcy Pomysłów na Instagramie i Facebooku, gdzie na chwilę obecną (kwiecień 2020 r.) łącznie obserwuje mnie prawie 1000 osób.

Prowadziłem kilkukrotnie warsztaty i wykłady nt. Zarządzania Procesem Twórczym dla nauczycieli i studentów na UMCS w Lublinie.

Jestem autorem dwóch ebooków: „Łowca pomysłów (na daną chwilę wycofanego ze sprzedaży ze względu na zbliżającą się publikację drugiego ebooka) oraz “Zarządzanie Procesem Twórczym” (który ukaże się na początku maja 2020 r.).

Notowanie wizualne

Drugą moją pasją jest notowanie wizualne. Cokolwiek czytam, cokolwiek planuję, cokolwiek rozwijam, czegokolwiek się uczę – robię notatki wizualne i mapy myśli.

Stworzyłem ponad 150 ręcznie rysowanych notatek wizualnych i infografik, znaczną część których można obejrzeć na profilu Kreatywnych Notatek na Instagramie i Facebooku. Notatki powstają regularnie, zostały zapisane przez użytkowników ok. 2000 razy i przyciągają codziennie nowych obserwujących (ponad 1700 obserwujących na Instagramie i ponad 1100 na Facebooku (stanem na kwiecień 2020 r.).

Także pod koniec 2019 r. zorganizowałem warsztaty notowania wizualnego według autorskiego programu. Warsztaty odbyły się w ramach festiwalu “Ukraina w centrum Lublina”.

Muzyka

Jednym z moich hobby (obecnie odsuniętym na dalszy plan) jest muzyka. Ukończyłem Szkołę Muzyczną I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie. Pracowałem niegdyś jako instruktor nauki gry na gitarze klasycznej w ogniskach muzycznych, prowadząc zajęcia w oparciu o autorski program nauczania gry na gitarze (który, mam nadzieję, także zostanie opublikowany).

Ponadto komponowałem ponad 100 piosenek (melodia + teksty w 4 językach) oraz ponad 70 utworów instrumentalnych (zarówno dla gitary klasycznej solo, jak i utwory na kilka instrumentów i zespół), z czego kilka z nich zostały wykorzystane w studenckich filmach animacyjnych, a także w spocie reklamowym Festiwalu oraz były wykonywane i nagradzane na konkursach i festiwalach. Komponuję w dalszym ciągu i mam dalekosiężne plany w tym zakresie, m. in. napisanie książki o komponowaniu muzyki.

Osiągnięcia

Jestem dwukrotnym stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, a także przez wiele lat byłem stypendystą Rządu RP i Programu Partnerstwa Wschodniego.

Ponadto jestem laureatem wielu konkursów gitarowych, finalistą dwóch konkursu talentów studenckich “Open Stage” oraz konkursu “Interstudent” na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.