Ebook “Zarządzanie Procesem Twórczym”

zarządzanie procesem twórczym ebook vadim gierko

Czym jest ebook Zarządzanie Procesem Twórczym?

Jest to jedyny w swoim rodzaju praktyczny poradnik i przewodnik Zarządzania Procesem Twórczym krok po krokuinstrukcja obsługi Twojego Twórczego Umysłu.

Książka ma prawie 300 stron i zawiera całą moją aktualną wiedzę, którą kumulowałem i generowałem od drugiej połowy 2015 roku!

Ten ebook dosłownie przeprowadzi Cię przez cały Proces Twórczy – od Punktu Inicjującego do Realizacji. Książka stanowi uniwersalne kompendium wiedzy na temat Procesu Twórczego.

Dzięki wskazówkom i narzędziom przedstawionym w tej książce:

 • przejmiesz kontrolę nad swoją twórczością (a z lektury dowiesz się, że twórczość jest pojęciem bardzo obszernym) i procesem generowania i rozwoju pomysłów,
 • staniesz się bardziej kreatywny/a,
 • zapanujesz nad natchnieniem,
 • pokonasz każdą blokadę twórczą,
 • nauczysz się maksymalnie wykorzystywać te zasoby, które masz w danej chwili.

Ebook “Zarządzanie Procesem Twórczym” zdetronizował poprzedniego ebooka “Łowca pomysłów“, który ukazał się w 2016 roku, a pod koniec 2019 roku został wycofany ze sprzedaży.

Co zawiera ebook?

Autorską Koncepcję Etapów i Punktów Krytycznych Procesu Twórczego, która wywodzi się z prac Helmholtza, Poincaré i Wallasa, ale dzięki kilkunastu innowacjom stała się czymś jakościowo nowym.

Jest to niezbędna wiedza teoretyczna, poparta moimi wieloletnimi badaniami, analizą lektury przedmiotu i doświadczeniem, bez której niemożliwe jest sprawne Zarządzanie Procesem Twórczym.

Dzięki zrozumieniu struktury i przebiegu Procesu Twórczego będzie Ci łatwiej zdiagnozować, w jakim “miejscu” jest aktualnie Twój Projekt, co pozwoli dobrać odpowiednie działania, których efektem ma być rozwój i realizacja Projektu.

Ponadto, dzięki tej wiedzy zaczniesz rozumieć i właściwie interpretować pewne trudności, które zawsze pojawiają się podczas Pracy Twórczej. Zrozumiesz ich źródło i będziesz wiedzieć, jak temu zaradzić i jak na to reagować.

Pytania Kontrolne i Checklisty, tworzące spójny i nie mający analogów praktyczny System Zarządzania Procesem Twórczym. Pytania Kontrolne do każdego rozdziału odnoszą się i wynikają z Koncepcji Zarządzania Procesem Twórczym i są przełożeniem wiedzy teoretycznej na język praktyki.

Pytania Kontrolne (a raczej odpowiedzi, które na nie udzielisz) przeprowadzą Cię krok po kroku przez cały proces pracy nad generowaniem i rozwojem pomysłu/ projektu. Wystarczy po prostu przechodzić od pytania do pytania, które podpowiedzą, jakie konkretne działania trzeba podjąć, aby Projekt cały czas posuwał się do przodu. Dzięki tym Pytaniom i Checklistom nie będziesz już miał/a wymówki: Nie wiem, co teraz mam robić, w którą stronę mam iść.

Problemy, z którymi będziesz miał/a do czynienia oraz wachlarz Rozwiązań tych problemów i Wskazówek.

Autorskie szczegółowo opisane “patenty” na Organizację Pracy Twórczej, wynikające z Koncepcji Zarządzania Procesem Twórczym.

A wisienką na torcie jest zwięzły Poradnik myślenia wizualnego i wykorzystania jego narzędzi, tj.: rysowanie, mapy myśli i notatki wizualne w procesie generowania i rozwoju pomysłów oraz planowania i realizacji Projektów.

Jaki jest cel tej książki?

Celem niniejszego ebooka jest towarzyszenie Tobie w Twoim Procesie Twórczym, żebyś nie był/a pozostawiony/a samemu/ samej sobie. Wiem z doświadczenia, że Twórcy bardzo potrzebują wsparcia, zarówno emocjonalnego, jak i merytorycznego. I jednego, i drugiego rodzaju wsparcia jest w tej książce pod dostatkiem.

Będę towarzyszył Tobie poprzez dostarczanie wiedzy, strategii, narzędzi, praktycznych wskazówek, rozwiązań twórczych problemów, dzięki którym będziesz mógł/a dać z siebie pod względem twórczym wszystko, na co Cię stać.

Moja misją jest jest pomóc Tobie:

 • świadomie zarządzać Procesem Twórczym, zarówno przed, jak i po pojawieniu się pomysłu,
 • stwarzać odpowiednie, pasujące do Twoich indywidualnych potrzeb, warunki Pracy Twórczej oraz efektywnie nią zarządzać,
 • generować, rozwijać, weryfikować i realizować pomysły i projekty,
 • pokonywać i właściwie interpretować charakterystyczne dla Procesu Twórczego problemy, tj. np.: impas, martwy punkt, blokada twórcza, brak natchnienia, brak pomysłów itd.

Dla kogo jest ta książka?

Najchętniej napisałbym tutaj, że “Zarządzanie Procesem Twórczym” jest dla każdego, ale… mówi się, że jeśli coś jest dla każdego, to w gruncie rzeczy jest dla nikogo.

Dlatego napiszę, że niniejsza książka jest dla wszystkich, którzy tworzą lub zamierzają tworzyć coś jakościowo nowego.

Jeśli Twoja praca zawodowa, działalność gospodarcza, hobby, zainteresowania, studia wymagają od Ciebie bycia kreatywnym/ą, tworzenia nowych rzeczy, pomysłów, koncepcji, rozwiązań, to ebook “Zarządzanie Procesem Twórczym” jest tym, czego potrzebujesz. I… tym, czego w takiej formie nigdzie nie dostaniesz.

Ta książka trafi w odpowiednie ręce, jeśli:

 • Jesteś twórczy/a,
 • Nie jesteś twórczy/a,
 • Jesteś studentem/ką, doktorantem/ką, któremu/ej przyjdzie się zmierzyć z pisaniem referatów, prac dyplomowych, artykułów, robieniem projektów, prezentacji i badań,
 • Jesteś wykładowcą, prowadzącym/ą warsztaty, kursy, szkolenia,
 • Jesteś naukowcem, wynalazcą, badaczem/ką,
 • Jesteś blogerem/ką, twórcą wszelkiego rodzaju contentu/ treści, publicystą/ką, dziennikarzem/ką, autorem/ką,
 • Jesteś artystą/ką, muzykiem, performerem/ką, twórcą oprogramowania
 • Chcesz pozostawić po sobie ślad/ wartościowy wkład w rozwój społeczeństwa,
 • Lubisz pracować nad “grubymi”, złożonymi, wielowątkowymi i długoterminowymi projektami/ koncepcjami/ ideami,
 • Masz 0, 1, nieskończenie wiele pomysłów,
 • Doskwiera Ci brak natchnienia, motywacji, pomysłów, utknąłeś w martwym punkcie.

To jak, znalazłeś/aś siebie na tej liście?

Ponadto, ta książka jest dla Ciebie, nawet jeśli nie masz żadnych problemów z generowaniem i rozwojem pomysłów! Lektura dostarczy Ci wiedzę i “patenty”, które uczynią Cię jeszcze bardziej kreatywnym/ą, a także (najprawdopodobniej) upewni Cię w Twoich racjach (lub wyjaśni, dlaczego jest tak, a nie inaczej).

Co zyskasz dzięki lekturze ebooka “Zarządzanie Procesem Twórczym”?

Oprócz wszystkiego, co opisałem powyżej, chciałbym Cię zapewnić, że dzięki tej książce:

 • Zaoszczędzisz mnóstwo czasu,
 • Nie będziesz musiał/a wertować tysięcy stron książek i artykułów,
 • Będziesz bardziej efektywny/a i produktywny/a w generowaniu i realizacji pomysłów i projektów,
 • Będziesz miał/a gotowy plan działania krok po kroku, w czym pomogą zestawy konkretnych, szczegółowych i wynikających z Koncepcji Etapów Procesu Twórczego pytań kontrolnych (które nazywam Systemem Zarządzania Procesem Twórczym właśnie),
 • Przejmiesz stery nad swoją kreatywnością, zaangażujesz w Proces Twórczy nowe, być może nieodkryte wcześniej pokłady umiejętności/ narzędzia,
 • Poradzisz sobie z każdą blokadą twórczą i staniesz się Twórcą Seryjnym (czyli generującym pomysły non stop)!

Gdzie można kupić ebooka?

Premiera książki w formie elektronicznej miała miejsce 8 maja 2020 r.

EBOOKA MOŻESZ KUPIĆ W MOIM SKLEPIE INTERNETOWYM.

Gwarancja aktualizacji

Masz możliwość nabycia ebooka także z gwarancją dożywotniej aktualizacji! Dzięki temu zapewniasz sobie każdorazową aktualizację tej książki w wersji elektronicznej całkowicie za darmo.

Koncepcja Zarządzania Procesem Twórczym ciągle się rozwija, dlatego absolutnie pewnym jest, że będą kolejne edycje tego ebooka, gdyż zależy mi, by odzwierciedlał mój aktualny stan wiedzy i doświadczenia.

Planuję co najmniej raz do roku robić rewizję książki i ją uaktualniać. W związku z czym, kupując tego ebooka z gwarancją aktualizacji, stajesz się posiadaczem/ką wszystkich przyszłych edycji książki, a co za tym idzie – zawsze będziesz na bieżąco, jeśli chodzi o Koncepcję Zarządzania Procesem Twórczym.

Życzę owocnej lektury, mnóstwa natchnienia i pomysłów!

Vadim Gierko